Strokovni delavci vrtca

Svetovalna služba

Svetovalna služba se vključuje v življenje vrtca in redno sodeluje z vzgojiteljico ter drugimi strokovnimi delavci, ki otroka obravnavajo.

Delo svetovalne službe je namenjeno otrokom:

• spremlja otrokov razvoj in pomaga pri pripravi ter evalvaciji individualiziranega programa,
  • pomaga pri uvajanju otroka, ki prvič pride v vrtec,
  • po potrebi testira otrokove sposobnosti,
  • se vključuje v delo v skupini.

Delo svetovalne službe je namenjeno tudi staršem oz. rejnikom:

• posvetovanje ob kritičnih situacijah v družini (rojstvo, selitev, smrt, druge stiske),
  • svetovanje ob različnih vzgojnih težavah,
  • pomoč pri sprejemanju otrokove drugačnosti.

Po potrebi in s soglasjem staršev oz. rejnikov se povezuje tudi z zunanjimi institucijami.

Sodelovanje s svetovalno službo poteka na osnovi prostovoljnosti, skupnega dogovora, zaupnosti podatkov in v dobrobit otroka.

Fizioterapevtki

Vrtec v sodelovanju z ZD Domžale omogoča fizioterapevtsko obravnavo. Oceni se otrokov razvoj, nato pa se načrtuje in izvaja razvojno nevrološka obravnava.

Logopedinja

V vrtcu skrbi za pomoč otrokom na področju govorno-jezikovne komunikacije, ki je bolj uspešna, če pri učenju sodelujejo še starši. Organizira in vodi logopedsko terapijo za otroke in svetuje staršem.

(Skupno 1.046 obiskov, današnjih obiskov 1)