Šolska Svetovalna in strokovna služba

Na naši šoli že vrsto let deluje kvalitetna šolska svetovalna in strokovna služba.

V hitrem meniju si lahko ogledate kratko predstavitev posameznih služb.

Urnik svetovalne in strokovne službe

Psihologinja Manja M. Bogovič V času govorilnih ur ter po predhodnem dogovoru vsak dan med 7.30 in 14.30 uro.
Socialna pedagoginja Anja Oršič V času govorilnih ur ter po predhodnem dogovoru vsak dan med 7.30 in 14.30 uro.
Specialna pedagoginja Nika Jenko V času govorilnih ur ter po predhodnem dogovoru v torek in četrtek med 9.00 in 15.00 uro.

Logopedinja

Špela Kastelic V času govorilnih ur ter po predhodnem dogovoru v ponedeljek in sredo med 7.30 in 14.30 uro.
Fizioterapevtka Tina Kralj Četrtek, med 7.00 in 13.00 uro ter po predhodnem dogovoru.
Fizioterapevtka Ana Faganelj* Torek, med 7.00 in 13.00 uro ter po predhodnem dogovoru.

Fizioterapevtki Ana Faganelj in Tina Kralj sta izmenično prisotni tudi ob petkih med 7. in 13. uro (po predhodnem dogovoru).

* Fizioterapevtko Ano Faganelj trenutno nadomešča fizioterapevtka Barbara Dobravec.

ZDRAVSTVENO VARSTVO OTROK

Za vse učence so organizirani vsakoletni, sistematični zdravstveni pregledi. Preglede bo opravila Nina Kastelic, dr. med. spec. ped. Otroke iz razvojnega oddelka pa bo pregledala dr. Breda Šuštaršič iz Razvojne ambulante Domžale.

Celotno leto potekala redna zobozdravstvena oskrba učencev, ki jo bosta izvajali zobozdravnica dr. Ana Marija Golja, spec. pedontologinja in njena asistentka Darja Novak.

V okviru zobozdravstvene službe Zdravstvenega doma Domžale, ki jo izvaja Nataša Jeras, dipl. med. sestra, bomo veliko pozornosti posvetili zobozdravstveni preventivi, ustni higieni in zdravi prehrani.

SOCIALNO VARSTVO OTROK

Tesno bomo sodelovali s Centrom za socialno delo Domžale. Na področju rejniških družin in otrok – rejencev deluje socialna delavka Marta Tomec. Varstvo odraslih oseb z motnjami v duševnem in telesnem razvoju pa pokriva socialna delavka Desanka Glumac.

KAM SE LAHKO OBRNETE PO POMOČ

Učenci in njihovi starši/skrbniki vse želje, probleme, prošnje in zahteve najprej rešujejo z razrednikom. Za ustrezne strokovne nasvete in pomoč se lahko obrnejo na svetovalno službo, učenci pa lahko svoje dileme mesečno izpostavijo in rešujejo tudi preko Šolske skupnosti učencev šole. Otrokom, ki se znajdejo v kakršnihkoli težavah je pomoč omogočena tudi na VARNIH TOČKAH. Tam so prisotno odrasli, ki lahko ponudijo zaščito, svetujejo in omogočajo pomoč. V šolskem okolišu OŠ Roje delujejo Varne točke na naslednjih lokacijah: Vrtnarstvo in cvetličarstvo Jože Tratnik in Lekarna Vir.

Ostale organizacije, na katere se še lahko obrnete:

CENTER ZA MLADE
Ljubljanska cesta 58, Domžale, tel.: 01/7226 600, 041 342 921
ZVEZA PRIJATELJEV MLADINE DOMŽALE
Ljubljanska cesta 58, Domžale, tel.: 01/7212 791, 041 367 808
CENTER ZA SOCIALNO DELO
Masljeva ulica 3, Domžale, tel.: 01/7246 370
SVETOVALNI CENTER
Gotska 18, Ljubljana, tel.: 01/5837 500
KRIZNI CENTER ZA MLADE

CSD Ljubljana, Podmilščakova ulica 20, Ljubljana

tel.: 01/236 1222, GSM: 041 419 121

ZDRAVSTVENI DOM DOMŽALE

Mestni trg 2, Domžale, tel.: 01/7245 100

Otroški dispanzer, ginekološka ambulanta za mladostnike, psihološka služba za otroke in mladostnike.

DRUŠTVO TELEFON SOS
Za ženske in otroke žrtve nasilja, tel.: 080 11 55
UNICEF Slovenija
TOM