Brezplačno predavanje za starše – spletno nasilje

Spoštovani starši!

55% slovenskih osnovnošolk in 64 % slovenskih srednješolk je že doživelo vsaj eno od oblik spletnega nadlegovanja. Pri fantih so ti odstotki nekoliko nižji, ne pa bistveno. Spletno nasilje zaradi spola je naraščajoč pojav, ki so ga ukrepi, povezani z razglasitvijo pandemije, v preteklih letih dodatno okrepili.

V okviru evropskega projekta TRACeD bo prek spleta potekala delavnica za starše na temo prepoznave in ukrepanja ob zaznavi spletnega nasilja zaradi spola.

Delavnica bo potekala v dveh terminih, in sicer v torek, 17. 1. 2023 ob 17.00, z zaključkom ob 20.00, in v četrtek, 19. 1. 2023, ob 17.00, z zaključkom ob 20.00.

Izberete lahko enega od obeh navedenih terminov (vsebina bo v obeh terminih enaka). Udeležba je za starše brezplačna. Prijavite se lahko na naslednji povezavi: https://www.1ka.si/TRACeD-starsi

V Sloveniji projekt izvaja Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede.