Dan varnosti pred naravnimi in drugimi nesrečami

Včeraj je na šoli potekal tehniški dan – Varnost pred naravnimi nesrečami. Letos smo se igrali prave varnostne detektive. Učenci so po razredih prejeli kuverte z namigi, prek katerih so morali ugotoviti, katero naravno ali drugo nesrečo vsak razred raziskuje. Naloge so bile prilagojene sposobnostim posameznega oddelka, zato je lahko sodeloval čisto vsak. Končni izdelek vsakega razreda je bil plakat in bili smo naravnost šokirani nad tem, kako zelo so bili otroci inovativni in kako so se potrudili. V avli šole smo pripravili razstavo plakatov, ki ni le lepa, ampak tudi poučna.
Poleg vsega zgoraj napisanega pa smo po razredih ponovili še evakuacijo iz šole, ravnanje ob potresih, saj je ravno potres tema letošnjega meseca požarne varnosti, sestavili smo čudovite gasilske avtomobile iz Center za zaščito in reševanje Domžale (hvala vam! otroci so bili navdušeni), naučili pa smo se tudi uporabljati defibrilator, ki smo ga prejšnji petek prejeli od Občina Domžale
Bil je lep in produktiven dan!