Defibrilator na OŠ Roje

16. oktober je svetovni dan oživljanja in danes nam je župan občine Domžale, gospod Toni Dragar na šolo prinesel avtomatski eksterni defibrilator (AED) skupaj z zunanjo omarico. AED bo tako odslej na voljo našim učencem in tudi okoliškim prebivalcem v primeru srčnega zastoja. Defibrilator bomo v najkrajšem času pritrdili na zunanjo steno šole in upali, da ga vendarle ne bomo nikoli potrebovali. Tako kot znanje prve pomoči je to ena od tistih stvari, ki jih je dobro imet in nikoli uporabit. Po predaji AED si je župan ogledal še prakso učencev 5. in 6. stopnje PPVI.
Hvala gospodu županu z ekipo za obisk in seveda za podarjen defibrilator. V prihodnjem tednu se bodo vsi učenci in zaposleni na šoli, v okviru dneva varnosti pred naravnimi in drugimi nesrečami, tudi seznanili z njegovo uporabo.