Delovna praksa v oddelkih posebnega programa

Dijaki oddelkov 5. in 6. stopnje so v oktobru imeli 2 tedna delovne prakse, v okviru katere so se spoznavali z različnimi delovnimi procesi, delom po korakih in sodelovanjem v delovnem timu. Vsak razred je izdeloval svoje izdelke s področja obdelave in vzdrževanja lesa, šivanja, ustvarjanja. Opravljali so vzdrževalna dela v okolici šole, šolski vrt pripravili na zimo in pomagali pri barvanju markirnih črt na šolskem parkirišču. “Pomladili” so vrtno orodje in pripomočke. Krojili in šivali so še vedno aktualne higienske maske ter predpasnike za pouk gospodinjstva. Vsak dijak je sodeloval z njemu prilagojeno nalogo v delovnem procesu. Ob koncu prakse so bili zelo ponosni na opravljene naloge in končne izdelke.