OBVESTILO – SAMOTESTIRANJE

Dragi učenci/učenke, spoštovani starši/skrbniki!

S strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport smo prejeli okrožnico, ki določa samotestiranje učencev 7., 8. in 9. razreda ter učencev, ki so vključeni v tretjo do šesto stopnjo posebnega programa, razen če iz objektivnih razlogov to ni mogoče.

V skladu z navodilom Ministrstva za zdravje, bodo lekarne izdajale teste staršem ali zakonitim zastopnikom s Kartico obveznega zdravstvenega zavarovanja brez dodatnih dokazil, če so rojeni od 1. 1. 2001 do 31. 12. 2010.

Za starejše učence, ki so vključeni v posebni program, pa bomo na šoli pripravili potrdilo za namen izdaje testov za samotestiranje, ki ga lahko prevzamete od danes naprej v tajništvu.

Učencu zaenkrat pripada 5 hitrih antigenskih testov na mesec, ki jih lahko prevzamete v katerikoli lekarni.

NIJZ priporoča, da samotestiranje izvedete v nedeljo zvečer ali v ponedeljek zjutraj, saj v ob pozitivnem testu (in kasnejši potrditvi okužbe s testom PCR) v karanteno ne bo potrebno celotnemu oddelku.

Več informacij o samotestiranju lahko najdete na spletni strani NIJZ: https://www.nijz.si/sl/samotestiranje

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,

Ravnateljica OŠ Roje, mag. Andreja Škrlj