Plavanje 7. in 8. razreda

Prvi teden v septembru je na Letnem bazenu Kamnik potekal plavalni tečaj za učence zadnje triade osnovne šole, ki v prejšnjih letih zaradi preventivnih ukrepov za zmanjševanje okuženosti  s COVID-19 niso bili vključeni šolo v naravi ali druge oblike plavalnih tečajev.

Začetni preizkus je pokazal, da je od 24 otrok kar 12 neplavalcev. Večina učencev je imela usvojeno eno izmed preprostih oblik plavanja (žabica), niso pa imeli usvojenega skoka ali vaje varnosti- položaj mrtvak. Le dva učenca sta bila popolna neplavalca. Učenci, ki so že imeli osnovno plavalno znanje so tekom treningov hitro napredovali pri osvajanju novih elementov ter pridobivanju moči in vzdržljivosti. Na drugi strani so neplavalci osvajali osnovne elemente ali korigirali napake, ki so jih pri tehnikah uporabljali. Delo v homogenih skupinah jim je omogočalo hiter napredek, kar se je pokazalo tudi pri končnih rezultatih. Zaključni preizkus je pokazal, da so po Merilih za ceno plavalnega znanja večinoma napredovali eno plavalno stopnjo, nekateri tudi več.

Čestitamo vsem plavalcem!

Slika: kamnik.info