Prvi šolski dan

Dragi učenci/učenke, spoštovani starši/skrbniki!

Počitnice se počasi zaključujejo in pred vrati je novo šolsko leto. Vsi že nestrpno pričakujemo kaj vse bo prineslo, predvsem pa se veselimo vas – učenk in učencev! 🤗

Prvi šolski dan bodo učenci preživeli z razredničarkami, v nekoliko bolj sproščeni obliki. Učenci naj s seboj prinesejo copate in šolske torbe, da bodo lahko domov odnesli delovne zvezke in učbenike iz šolskega sklada. Prehrana, prevoz in podaljšano bivanje bodo že prvi šolski dan potekali po ustaljenem načinu, za vse učence prijavljene v spomladanskem obdobju.

V šoli bodo učence sprejele njihove razredničarke:

Oddelek Razredničarka/razrednik
NIS 1./2. a Martina Volčini, Mirjam Š. Peterka
NIS 3. a Bernarda Rozman
NIS 4. a Tadeja Levičnik
NIS 5. a Katarina Bogataj
NIS 5./6. b Petra B. Ivančič
NIS 6. a Nada Grčar
NIS 7./8. a Eva Hočevar
NIS 8. b Lara Zalokar
NIS 9. a Vanda Trobevšek
NIS 9. b Marko Reich
RO Nina Sever
PPVI 1. a Lucija Kodrca
PPVI 2. a Ajda Lalić
PPVI 3. a Klara Ravnik
PPVI 3./4. b Ida Zupanc
PPVI 4. a Marta Krt
PPVI 5. a Tjaša Vevoda
PPVI 6. a Polona Pirš
PPVI 6. b Urška Nosan

Da bomo lahko vsi mirno in varno obiskovali pouk in ostale dejavnosti vas prosimo, da upoštevate naslednja priporočila izdana s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter NIJZ ob začetku šolskega leta:

• V šolo prihajajo samo zdravi otroci. V primeru slabega počutja oz. znakov akutnih okužb dihal se posvetujte z otrokovim pediatrom.
  • V skladu s strokovnimi izhodišči NIJZ se učenci prostovoljno testirajo s testi HAG za samotestiranje, praviloma v domačem okolju. Ministrstvo bo za izvedbo prostovoljnega testiranja učencu zagotovilo 10 testov na mesec (prevzamete v lekarni na osnovi kartice zdravstvenega zavarovanja). Testi bodo na voljo od 29. 8. 2022. Dodatne informacije: https://www.nijz.si/samotestiranje
  • Šola bo, v primeru stika učenca z obolelim s potrjeno okužbo s SARS CoV-2, obvestila starše.
  • Priporočajo se ukrepi, ki so usmerjeni v zamejevanje širjenja SARS-CoV-2, vendar ne posegajo pomembno v vsakdanje življenje večine (osnovni higienski ukrepi, prezračevanje, izolacija obolelih, cepljenje proti covid-19, s poudarkom na cepljenju ranljivih skupin, uporaba zaščitnih mask v okoljih, kjer je tesno skupaj veliko ljudi – posebej priporočljivo za ranljive skupine prebivalstva).
  • Navodila se bodo sproti dopolnjevala glede na priporočila ministrstva in NIJZ.
  • Spominjamo vas še, da učence sprejemamo na glavnem vhodu, vrtčevske otroke pa pri dvigalu. 🏫

Prosimo vas za skrb in pomoč pri izvajanju ukrepov za zaščito zdravja, kar bo pripomoglo k še enem uspešno izpeljanem letu! ☀

Ravnateljica OŠ Roje, mag. Andreja Škrlj

Vabilo ste prejeli po pošti, ogledate pa si ga lahko tudi s klikom na sliko: