Šolski parlament

V sredo, 9. 2. 2022 smo na naši šoli izvedli šolski parlament v okviru 32. Otroškega parlamenta.

Letošnja osrednja tema šolskega parlamenta je moja poklicna prihodnost. Glavna tema je bila razdeljena na dve podtemi: moj čas in moj poklic ter radovedno do svoje poklicne poti.

Zaradi trenutne situacije smo šolski parlament izvedli preko ZOOM-a, kjer so se predstavili naši učenke in učenke in delili z nami svoje predstavitve. Predstavitve, ki so jih pripravili učenci naše šole s pomočjo svojih razredničark so bile enkratne.

Na šolskem parlamentu so se nam kot posebne gostje pridružile tudi gospa Ramza Kurtović iz CSD Domžale, gospa Irena Zajc, kot predstavnica staršev NIS oddelkov ter gospa Monika Gorišek, kot predstavnica Sveta staršev in predstavnica staršev PPVI oddelkov.

Ugotovitve, do katerih smo prišli na šolskem parlamentu so:

• naši učenci poznajo ogromno različnih poklicev (pek, kozmetičarka, frizer, zdravnica, veterinar, delavec, kmet, električar, kuharica, …),
  • imajo naši učenci ogromno močnih področij (ustvarjanje, kuhanje, skrb za živali, petje, ples, šport, delavnost, prijaznost, poštenost, …),
  • na njihovo poklicno prihodnost vplivajo starši, bratje, sestre, strici, šola in predvsem oni sami,
  • večino informacij pridobijo na internetu, nekaj pa tudi na informativnih dnevih, pri sorodnikih, učiteljih in učiteljicah,
  • si želijo na zelo raznolike šole,
  • učenci posebnega programa bodo prihodnost nadaljevali v Naši trgovinici, Zavodu Grunt, INCAH, VDCJIH.

Vsem učenkam in učencem, razredničarkam, sodelujočim učiteljem in učiteljicam, varuhinjam, posebnim gostjam in ravnateljici bi se rada še enkrat najlepše zahvalila, da so s svojo angažiranostjo in krasnimi predstavitvam soustvarili letošnji šolski parlament. HVALA!

Natalija Kujavec