Podaljšano bivanje in varstvo vozačev

PODALJŠANO BIVANJE  IN  JUTRANJE VARSTVO VOZAČEV

Podaljšano bivanje organiziramo za učence od prvega do devetega razreda in za učence v posebnem programu.

Za vključitev so potrebne predhodne pisne prijave. Podaljšano bivanje traja od ponedeljka do petka od 11.40 do 16.30. V času podaljšanega bivanja se učenci učijo, opravljajo domače naloge in druge obveznosti in sodelujejo pri kulturnih, športnih, umetniških in drugih dejavnostih.  Podaljšano bivanje vsebuje naslednje elemente: kosilo, samostojno učenje, sprostitvene dejavnosti in ustvarjalni preživljanje prostega časa.

Zaradi varnosti otrok in odgovornosti šole lahko vodja podaljšanega bivanja učencu dovoli predčasen odhod iz šole le s pisnim dovoljenjem staršev, ki ga otrok napisanega prinese v šolo na dan predvidenega predčasnega odhoda. Samostojno se iz šole lahko odpravijo le otroci, ki obiskujejo program NIS in imajo podpisano soglasje staršev.

Varstvo vozačev zjutraj izvajajo pedagoški delavci.

V času od 13.15 do 13.45 so v popoldanskem varstvu vozačev tudi učenci, ki čakajo na odhod šolskega avtobusa (Arriva d. o. o.).