Organiziranost vrtca

Kettejeva 15
 Domžale
 fax.: 01 7225 265

Razvojni vrtec pri OŠ Roje izvaja v okviru javne službe dnevni program, ki traja od 6 do 9 ur. Razvojni vrtec obsega en oddelek drugega starostnega obdobja. Ustanovitelji so občine Domžale, Lukovica, Moravče, Trzin in Mengeš.

Odprtost vrtca

• Varstvo je možno od 6.30 do 15.30.
  • Program vrtca (po Kurikulumu) pod vodstvom profesorja defektologije poteka od 7.00 do 13.00.
  • Program se odvija vse leto od 1.9. do 31.8., vsak delovnik od ponedeljka do petka. V času poletnih šolskih počitnic se izvaja program varstva. Vrtec bo v tem času zaprt od 24. 7. do 4. 8. 2023 zaradi investicijskega vzdrževanja, generalnega čiščenja, razkuževanja vseh prostorov, igrač in pohištva ter beljenja prostorov. V kolikor starši nikakor ne zmorete poskrbeti za varstvo, bomo vaše otroke med tem časom vključili v okoliški vrtec.

Razvojni oddelek se nahaja v prostorih OŠ Roje. Svetovalno službo in fizioterapevtki si delimo z učenci, vključenimi v šolski program in oddelke posebnega programa vzgoje in izobraževanja. Tehnična dela so povezana s šolo. V šolskih prostorih uporabljamo tudi telovadnico, knjižnico, gospodinjsko učilnico, prostor z bazenčkom z žogicami, atrij in igrišče.

DELAVCI, ki skrbijo za ustrezno kvaliteto življenja otrok v vrtcu

• ravnateljica: mag. Andreja Škrlj, univ. dipl. soc. ped.
  • vzgojiteljica: Nina Sever, univ. dipl. spec. in reh. ped.pomočnica
  • vzgojiteljice: Mateja Urankar Kočar, vzgojiteljica predšolskih otrok
  • svetovalna delavka: Manja Mesar Bogovič, prof.psih.svet.
  • fizioterapevtki: Ana Faganelj, dipl.fizioterapevt, RNO terapevt in Kristina Kralj, dipl.fizioterapevt, RNO terapevt
  • knjižničarka: Maja Vode

Tehnični delavci vrtca:

• tajnica: Ester Trtenjek, Veronika Bergant
  • organizatorka prehrane: Meta Košir
  • perica in kuharica: Urša Jezernik
  • hišnik in voznik: Tomaž Žargi, Jože Krt
  • snažilki:Klavdija Hribar in Milica Dečman

Vpis in izpis otroka

• V vrtec sprejemamo otroke od končanega porodniškega dopusta staršev do vstopa otroka v osnovno šolo ali oddelek posebnega programa vzgoje in izobraževanja. V razvojni oddelek vrtca se lahko vpišejo le otroci z izdano odločbo komisije za usmerjanje.
  • Otroka se vpiše z izpolnjeno prijavo na posebnem obrazcu, ki se ga dobi pri svetovalni službi ali v tajništvu šole.
  • Ob vpisu starši in vrtec podpišejo Pogodbo o določitvi medsebojnih pravic in obveznosti staršev in Razvojnega vrtca pri OŠ Roje.
  • Otrok mora biti pregledan pri komisiji za usmerjanje, ki ga z odločbo napoti v program razvojnega vrtca pri OŠ Roje.
  • Otroka se lahko izpiše s pisno izjavo na posebnem obrazcu, ki se ga dobi pri svetovalni službi. Oddati jo je potrebno vsaj 30 dni pred želenim datumom izpisa. Otroka se lahko izpiše z zadnjim dnem v mesecu.