18. regijske igre Specialne olimpiade MATP

V četrtek, 13.4.2023, smo se s štirimi učenci PPVI programa udeležili 18. iger MATP Gorenjske regije. Zjutraj smo se odpravili proti OŠ Antona Janše Radovljica, kjer so nas lepo sprejeli. V avli šole je sledil kratek zabavni program in s tem smo otvorili 18. igre MATP. V telovadnici nas je čakalo pripravljenih 6 postaj, in sicer 1. metanje žoge na koš, 2. slalom z vozičkom/ vožnja z rolko, 3. udarjanje predmetov, 4. kotaljenje žoge in podiranje kegljev, 5. brcanje žoge v gol, 6. vodenje predmeta s hokejsko palico. Učenci so naloge opravljali samostojno ali s pomočjo, predvsem pa so imeli na razpolago dovolj časa in poskusov, da so nalogo opravili vsi. Sledila je slavnostna podelitev medalj, pri kateri je sodeloval tudi znani slovenski biatlonec Jakov Fak. Potem smo skupaj še malo zapeli in zaplesali, skratka se imeli super. Za konec smo odšli še na pripravljeno kosilo in se odpeljali nazaj proti šoli.

Vtisi iz iger so zelo prijetni. Učenci so bili ponosni na svoje dosežke in prejeto medaljo. Zelo radi so se tudi razživeli med glasbo in plesali. Vsekakor je bila energija na igrah zelo pozitivna.