Žalovanje otrok in mladostnikov

V Slovenskem društvu hospic si prizadevajo nuditi podporo žalujočim otrokom in mladostnikov in seveda tudi odraslim. Ponujajo individualna oz. skupinska levjesrčna srečanja in Tabor Levjesrčni enkrat na leto.

Vsekakor je žalujoče otroke potrebno podpreti najprej v ustanovi, kjer preživijo največ časa, potem pa jih še morda usmeriti na podporo med druge žalujoče otroke, kjer na delavnicah odpirajo boleče rane in naraven čustveni tok žalovanja in nudijo nežno podporo.

Več o podpori, ki jo nudijo, lahko izveste tudi na https://hospic.si/zalujoci-otroci-in-mladostniki/, tam so priporočene knjige in filmi, ki so lahko osnova za pogovore o izgubi oz. smrti v družini pri učencu.

V sredo, 28. 9. 2022 od 9.30 do 10.30 prirejajo Lutkovno predstavo “Jesen listka Timija.” Gre za jesensko pravljico, lutkovno predstavo ob kateri se lahko pogovarjamo o minljivosti in vrednotah življenja. Več si lahko preberete v samem vabilu: