Tehnični dan v muzeju pošte in telekomunikacij

V sredo, 14. 11. 2018 so učenci od 6. do 9. razreda programa NIS v okviru tehničnega dne obiskali Muzej pošte in telekomunikacij v Polhovem Gradcu. V muzeju so nas pričakali predstavniki Centra šolskih in obšolskih dejavnosti. Pripravili so nam zanimive in poučne dejavnosti.

Muzej prikazuje razvoj pošte in komunikacijskih storitev od njenih začetkov. S posebno pozornostjo je prikazan razvoj pošte v Sloveniji. Celotna razstava je prilagojena ogledu slepih in slabovidnih, kar jo naredi privlačnejšo tudi za nas. Poleg zapisa v braillovi pisavi in sledilnim stopinjam so otroci lahko veliko eksponatov potipali in preizkusili. Po ogledu muzeja so sledile delavnice, kjer si je vsak učenec izdelal svoj poštni rog.

Učenci so se v šolo vrnili polni novega znanja in prijetnih vtisov.