Z vlakom v Kamnik

Ker se učimo tudi o prometnih vozilih in pogovarjamo o skrbi za varnost v prometu, smo otroci iz oddelkov RO in PPVI 1. a komaj čakali, da se peljemo z vlakom in ta teden smo to tudi dočakali.
Na železniški postaji Rodica smo navdušeni vstopili na vlak, ki nas je odpeljal v Kamnik. V mestu smo si najprej ogledali Mali grad in se posladkali s sladoledom v Kavarni Veronika. Sledil je sprehod skozi staro mestno jedro do železniške postaje Kamnik, kjer smo zopet vstopili na vlak in se odpeljali proti šoli.
Izleta v Kamnik smo bili zelo veseli, saj smo najbolj uživali na železniški postaji (na peronu), kjer smo težko čakali na vlak, in v vožnji z vlakom. Priznati pa moramo, da nam je bil zanimiv tudi sprehod skozi staro mestno jedro oz. zgradbe in hoja po kamnitih tlakih.

Z-vlakom-v-Kamnik5

Slika 1 of 6